Blagoslov polja u Matoševcima

Kreirano: Utorak, 01 Svibanj 2018 Napisao/la Josip Anušić

(BL, 1.5.2018.) Batkovića groblje u Matoševcima najmanje je groblje u župi Barlovci. Blagoslov polja na ovome groblju i svraćanje Matoševljana uvijek je na 1. svibnja, na blagdan sv. Josipa Radnika. Tako se i ove godine okupilo nešto preko 50 Matoševljana, rodbine i prijatelja, najviše je pristiglih iz Hrvatske. Ugodno iznenađenje su nova ulazna vrata u ograđeni prostor groblja. Vrata, kapiju, izradio je i postavio Anto (Josin) Batković.

G. Batković je samostalni vulkanizer s obrtom otvorenim u V. Gorici, a u Matoševcima je uredio kuću za stanovanje i često doputuje da "odmori dušu" u mjestu iz kojega je potekao. Nakon mise kod svoje kuće je napravio veliko "svraćanje" za nazočni narod na misi, svećenike fra Ivu, župnika i fra Velimira Blaževića. Neki su otišla na svoja opustošena i zarasla u korov kućišta, po glavi prevrnuli uspomene iz predratnih vremena, a onda nastavili dalje u život.

Hitova: 5982