Božić dolazi, svi i sve je spremno

Kreirano: Utorak, 22 Prosinac 2015 Napisao/la Josip Anušić

Četvrta nedjelja došašća i naša župna crkva već odiše blagdanskim raspoloženjem. Svi su spremni, vjernici imaju vjeru u Kristov dolazak o kojemu su slušali prošlih tjedana u svetopisamskim porukama proroka, a također i vjeru u veličinu Božje ljubavi u kojoj nas zamilova po svome sinu Isusu čiji dolazak čekamo kao što se čekao onaj dolazak u Betlehemu. Mnogi župljani su pristupili župnoj ispovijedi, i osim kuća i okućnica, crkve i crkvenih prostora, pripravili su svoja srca za Isusov dolazak. Skoro dvadeset teže bolesnih posjetio je župnik fra Dujo u njihovim domovima, te ispovijedio i pričestio u četvrtak 10. prosinca. Župa ove godine bilježi rekorno mali broj župljana oko 160, a točnije će se znati nakon blagoslova. No, ovo stado malo je radosno u svojoj naravi i u svemu se prepuštaju Božjem naumu i volji, te sigurno koračaju stazama svoga života osvijetljeni Kristovim svjetlom. 

Misa polnoćka bit će u četvrtak točno u 24.00 sata, a dnevne mise po rasporedu u 10.30. Čestit Božić i sretna nova 2016. godina.

Vjernici su već okitili crkvu i postavili jaslice. Fotografije je načinio Šimun Šalić, hvala mu.

 
Hitova: 3772