Nikad brojnije za Gospu od Anđela

Kreirano: Ponedjeljak, 02 Kolovoz 2010 Napisao/la Josip Anušić
VIŠE SLIKA Od Gospa od Anđela 2010

Župa Barlovci svečano i u velikom broju proslavila je  svog suzaštitnika ili drugog patrona na spomendan Gospe od Anđela (2.8.) ili poznat u drugim krajevima kao Porciunkula. Ovogodišnja proslava, iako ponedjeljkom, bila je nešto više posjećena, ako ne i najviše u ovim poslijeratnim godinama. Koncelebrirano misno slavlje predvodio je fra Ivo Pavić, župnik iz Šurkovca zajedno s još sedam svećenika iz okolnih župa. Prije početka euharistijskog slavlja fra Ivo je oko pet stotina okupljenih vjernika meditacijom pripravio za svečanije i duhovno ispunjenije slavljenje najvećeg kršćanskog otajstva, a mnogi su pristupili sakramentu svete ispovijedi. Duhovnički skrbno, tijekom homilije, vjernici su potaknuti na promišljanje o dostojanstvu kojeg smo svi zadobili po krštenju, bogatstvu darova Duha Svetoga koje primismo na potvrdi, ali kojih nismo svjesni i po kojima današnji vjernici ne žive. U zatvorima, u komunama za liječenje od ovisnosti borave kršćani, a čine i mnoge druge nepodopštine. Oduševljeni vjernici ostali su iza mise još dugo u druženju s fra Ivom, a skoro svi su željeli da ih dotakne i blagoslovi.

Hitova: 4513