Sv. Vida, zaštitnika naše župe, ove godine proslavili prvu nadjelju, 21.6.2026., tj. nakon spomendana koji je bio u ponedjeljak 15. lipnja u ponedjeljak. Misno slavlje predvodio banjolučki biskup Željko Majić uz fratre koncelebrante samostanskog područja Petrićevac i župnikaTrna, te svećenika u miru, našega fra Duje, uz njih je bio umirevljeni vlč. Anto Orlovac, ukupno sedam svećenika.
Naroda je također pristiglo sa svih strana, iz drugih župa banjalučkog dekanata, kao i iz Hrvatske pristiglih bivših župljana. Liturgijsko pjevanje vodio pjevački zbor župe uz orguljsku pratnju mlade studentice Dorotee iz Petrićevca.