Slavlje spomendana svetih Ane i Joakima na groblju Bijeda

Kreirano: Nedjelja, 30 Srpanj 2017 Napisao/la Josip Anušić

bijedaBarlovci, 30.7.2017. - Na groblju Bijeda svečano se slavi svetkovina svetih Ane i Joakima za župu Barlovci. Ove godine slavlje je bilo nedjelja 30. srpnja, a proslava je prenesena sa 26. srpnja zbog želje iseljenih bivših župljana kako bi i oni mogli doći iz udaljenih mjesta. I bilo je opravdano, dosta je Barlovčana pristiglo na današnje slavlje iz gradova po Hrvatskoj. Misu je predvodio fra Ivo Orlovac, domaći sin.

Veći broj fotografija pogledajte klikom na fotografiju.
Drugi dio fotografija prikazuje posljedicu nevremena u drugom, mlađem groblju barlovačke župe - Gajić. Vjetar, najvjerojatnije pijavica srušila je ogromnu brezu koja je bila na granici između starog i novog dijela groblja. Izvaljena breza je porušila samo jedan spomenik i to onaj koji je bio na žilama. Ogromno stablo je palo na još nekoliko spomenika, ali na sreću nije ih polomilo.

Hitova: 4079