Crkvine, Svi Sveti 1.11.2015. - Nekoliko stotina bivših i sadašnjih župljana došlo je pomoliti se na svetkovinu Svih Svetih za svoje pokojnike. Misa je započela u 14 sati, a prethodno su fra Dujo i fra Velimir bili na raspolaganju za moljenje odrješenja (opjela) kod grobova najmilijih. S obzironm da je ove godine svetkovina pala na nedjelju, neki su bili u stisci s vremenom kako bi sutradan stigli na posao, te su ranije toga dana bili na groblju, a mnogi i dan prije, tj. subotu. Zbog istovremenog održavanja misa i na drugim grobljima u okolnim župama, također je jedan broj vjernika odlazio i dolazio prije i poslije mise. Lijepo je vidjeti tako veliki broj bivših sužpljana. Na svakom koraku su se mogle vidjeti grupice u žustrim razgovorima, stiskanje ruku, zagrljaji i poljupci nakon nekoliko godina od zadnjega susreta. Mnoga lica zbog toga su odražavala sreću i bila nsmijana. Naši pokojnici, za života su nam bila sreća i okupljali su nas, a tako i sada kada ih obilazimo na njihovim posljednjim počivalištima.

Svi Sveti 2015. Crkvine kod Banje Luke

Groblje Crkvine u proteklom vremenu bilo je u žići vašeg zanimanja zbog skidanja dviju kapija sa ulaza, te tako narušavanja sigurnosti i čistoće spomeniika i ukopnih mjesta. Mogli smo vidjeti da je kapija od dragočajske strane na starom mjestu, malo uvučena u groblje, a od Kajice kolski ulaz je jednostavno ograđen, a u groblje se može na male stepenice, kao i prije. Kompletna ograda je zategnuta. Prilazni put kroz Šaliće temeljito je popravljen sredstvima grada Banja Luka na zalaganje i preporuku predstavnika hrvatskoga naroda u parlamentu Republike Srpske. Fra Dujo je javno zahvalio i Dodiku i zastupnici Rapo za kvalitetno napravljeni put. Nadodao je da su i drugi opisani poslovi puno koštali, a da bi sve ovako našli i narednih godina potrebno je sudjelovati u doniranju novčanih sredstava, kao vid članarine za održavanje grobalja. Ne samo ovoga već i drugih šest u župi. Ta sredstva nisu mala kada se ima na umu želja župljana da se okupljaju oko Svih Svetih i još jednom kroz godinu uz blagoslov polja, uz sve te prigode groblja se čiste i uvijek bude nekih troškova.

Ove godine mise su bile u subotu na groblju u Dikevcima i Gajić, te u na samu svetkovinu na Bijedi i Crkvinama.

U nastavku možete pogledati foto-galerije s mise u Gajiću subota predvečerje 31.10. i sa Crkvina nedjelja 1.11. u 14 sati.

Svi Sveti 2015. Crkvine kod Banje Luke

Gajić 2015. Svi Sveti

Sunday, September 24, 2023 Josip Anušić Najave 2445
Svi Sveti, 1. studeni, u ovoj 2023. godini padaju na srijedu. Kako je već uobičajeno zadnjih godina na taj dan, Svi Sveti, svetkovina, služit će se sv. mise s molitvom odrješenja kod posljednjih počivališta vaših najmilijih 1.11., na groblju Bijeda u Barlovcima u 11 sati , 1.11., na groblju...
Monday, April 10, 2023 Josip Anušić Najave 2588
Raspored blagoslova polja u proljeće 2023. godine kod naših kapelica u grobljima ili bez njega, izgledat će ovako: Nedjelja, 23.4. - DIKEVCI, nedjelja, 30.4. - BIJEDA, ponedjeljak, 1.5. - BATKOVIĆA GROBLJE nedjelja, 7.5. - OJDANIĆA BRDO nedjelja, 14.5. - KULJANI nedjelja, 21. 5. - prva nedjelja...
Sunday, April 02, 2023 Josip Anušić Najave 2279
Raspored obreda i misnih slavlja kroz Veliki tjedan u župnoj crkvi sv. Vida i u kapeli sv. Franje u Stranjanima. Veliki četvrtak - 18 sati. Veliki petak - 18 sati. Velika subota - 19,30 sati, a nakon obreda blagoslov jela. U Stranjanima blagoslov jela na Veliku subotu u 16 sati. USKRS - Stranjani...
Monday, October 17, 2022 Josip Anušić Najave 2906
Subota, 29. 10. u 11 sati DIKEVCI Nedjelja, 30. 10. u 11 sati GAJIĆ SVI SVETI, utorak, 01. 11. u 11 sati BIJEDA 14 sati CRKVENE

Prilozi za potrebe župe, održavanja crkve, grobalja i dr. potrebe za rad župe i župnika. Dakle, oni koji ovamo dolaze, mogu kao i do sada, svoje priloge dati bilo u župnom uredu, bilo na grobljima. A oni koji žele mogu također uplatiti svoj prilog na račun:
ŽUPA SV. VIDA MUČENIKA BARLOVCI, BANJALUKA. Broj računa za uplate u valuti EURO: BA 39 3383 5048 5698 5643
Račun je otvoren kod
UNICREDIT BANK D.D. Poslovnica BANJALUKA, I. krajiškog korpusa 39 UNCRBA 22.
Potrebno je još navesti za što darujete svoj prilog (npr." Za župu" ili "za groblje Crkvene")
Rimokatolički župni ured BARLOVCI
Ramići 110
78 215 Dragočaj
Tel:+387 (0) 51 368 088
Župnik Fra IVO ORLOVAC, možete kontaktirati na slijedeći način. Mobitel **387 61 167 419.