Ljetna svečanija slavlja u župi

Kategorija: Obavijesti Kreirano: Ponedjeljak, 12 Srpanj 2021 Napisao/la fra Ivo Orlovac

ilijina 07 5Tijekom ljetnih mjeseci, po običaju, u našoj župi ima više liturgijskih slavalja. Tako, u utorak, 20. 07. Crkva slavi svetkovinu svetog Ilije proroka. Mi ćemo tu svetkovinu proslaviti taj dan, dakle u utorak 20. 07. kod kapelice svetog Ilije u KULJANIMA. 26. 07. Crkva slavi svetkovinu svetih Joakima i Ane, roditelja Blažene Djevice Marije. Kako je to običaj, na groblju BIJEDA mi ćemo tu svetkovinu proslaviti zadnje nedjelje u mjesecu srpnju, dakle, 25. 07. Svete mise na oba mjesta bit će u 11,00 sati.

U ponedjeljak, 02. kolovoza jest GOSPA OD ANĐELA.  To je drugotni patron naše župe, i sveta misa bit će na sam dan, to jest u PONEDJELJAK 02. 08. u 10,45 sati u župskoj crkvi. Svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije ili Velika Gospa, 15. 08. ove godine pada nedjeljom. Po običaju sveta misa na VELIKU GOSPU  u 11 sati bit će na groblju CRKVENE.

Također na groblju CRKVENE bit će sveta misa u 11 sati na MALU GOSPU (srijeda, 08. 09.), a u nedjelju nakon MALE GOSPE, to jest 12. 09. Sveta misa u 11 sati bit će na groblju GRADINA u STRANJANIMA. 
Dobro došli!

fra Ivo, župnik

Hitova: 3297