Josip Lukenda, zauzeti član Zbor mladih "Navještenje" i naš Josip Lukenda

Promocijom svog najnovijeg CDa "Ti si tu" zbor "Navjestenje" iz Velike Gorice zaokruzuje jednu cjelinu u svome dosadasnjem radu i glazbenom stvaralastvu.Duhovna moderna glazba je glazbeni izrazaj molitve Bogu kroz pjesmu i glazbu.Znacajno je napomenuti da je jedan clan zbora i nase gore list.

Zbor iz Vel. Gorice Josip Lukenda (ciji je otac Anto Lukenda, rodjen u Lukendama, zupa Barlovci) rodio se i odrastao u Budzaku gdje je i poceo uciti prve note i gitaru.Odrastao je u blizini samostana casnih sestara, a djetinjstvo je proveo u Dragocaju i Barlovcima. Prezivljava sa svojom obitelji kao djecak od dvanćst godina eksploziju u obiteljskoj kuci, a zatim napusta Banja Luku i trajno se nastanjuje u Hrvatskoj.

Odmah po dolasku u Zagreb prikljucuju se zboru "Navjestenje" i postaje clan grupe za koju sklada , svira i pjeva .Ucesnik je Uskrs festa koji se redovito odrzava u Dvorani Lisinski a redovito se mogu cuti i na Radio Mariji. Josip je takodjer i apsolvent na Elektrotehnickom fakultetu i pored svih tih obaveza uspijeva naci vremena za svoj duhovni rast i izricaj krscanina katolika.

Nadamo se da ce Josip uvijek ostati na ponos i diku svojim Lukendama kao i svima drugima koji raseljeni iz naseg kraja. Kroz duhovnu glazbu koju ova grupa izvodi mogu biti povezani jedni s drugima.

Josipe svako dobro u zivotu i radu i neka te prati Boziji blagoslov !

Wednesday, June 10, 2015 Josip Anušić Najave 30812
Proslava zaštitnika naše župe, sv. Vida, bit će u nedjelju 14. lipnja 2015., dakle, dan prije zbog lakšeg dolaska bivših, iseljenih, župljana. Svetu misu predvodit će fra Josip Božić, dugogodišnji gvardijan na Petrićevcu.
Friday, June 26, 2015 Josip Anušić Najave 31189
Najava: Na Gajiću u nedjelju 28.6.2015. proslava sv. Petra i Pavla u 10.30 sati. To je pučka misa za sve župljane i u isto vrijeme neće biti mise u župnoj crkvi. Svi znamo da je svetkovina apostolskih prvaka, svetih Petra i Pavla, 29. lipnja i ove godine to pada na dan ponedjeljak. Naš župnik, fra...
Monday, July 27, 2015 Josip Anušić Najave 31146
Gospa od Anđela ove 2015.g. dolazi na nedjelju. Proslava ovoga našega drugoga zaštitnika župe bit će u nedjelju 2.8. u 10.30 sat i, što je pogodno zbog mnogih iseljenih, a misno slavlje predvodit će biskup dr. fra Marko Semren, pomoćni banjolučki biskup. Napominjem i poziva se svaka dobra duša na...
Thursday, October 08, 2015 Josip Anušić Najave 31252
Subota 31.10. 2015. Dikevci, u 10.30 sati Gajić u 16.00 sati Nedjelja 1.11.2015. Svi Sveti Bijeda u 10.30 sati Crkvine 14.00 sati

Prilozi za potrebe župe, održavanja crkve, grobalja i dr. potrebe za rad župe i župnika. Dakle, oni koji ovamo dolaze, mogu kao i do sada, svoje priloge dati bilo u župnom uredu, bilo na grobljima. A oni koji žele mogu također uplatiti svoj prilog na račun:
ŽUPA SV. VIDA MUČENIKA BARLOVCI, BANJALUKA. Broj računa za uplate u valuti EURO: BA 39 3383 5048 5698 5643
Račun je otvoren kod
UNICREDIT BANK D.D. Poslovnica BANJALUKA, I. krajiškog korpusa 39 UNCRBA 22.
Potrebno je još navesti za što darujete svoj prilog (npr." Za župu" ili "za groblje Crkvene")
Rimokatolički župni ured BARLOVCI
Ramići 110
78 215 Dragočaj
Tel:+387 (0) 51 368 088
Župnik Fra IVO ORLOVAC, možete kontaktirati na slijedeći način. Mobitel **387 61 167 419.