"Navještenje" u Kanadi

Kategorija: Edita Topić Kreirano: Nedjelja, 24 Travanj 2005 Napisao/la Edita Topić

Josip Lukenda, zauzeti član Zbor mladih "Navještenje" i naš Josip Lukenda

Promocijom svog najnovijeg CDa "Ti si tu" zbor "Navjestenje" iz Velike Gorice zaokruzuje jednu cjelinu u svome dosadasnjem radu i glazbenom stvaralastvu.Duhovna moderna glazba je glazbeni izrazaj molitve Bogu kroz pjesmu i glazbu.Znacajno je napomenuti da je jedan clan zbora i nase gore list.

Zbor iz Vel. Gorice Josip Lukenda (ciji je otac Anto Lukenda, rodjen u Lukendama, zupa Barlovci) rodio se i odrastao u Budzaku gdje je i poceo uciti prve note i gitaru.Odrastao je u blizini samostana casnih sestara, a djetinjstvo je proveo u Dragocaju i Barlovcima. Prezivljava sa svojom obitelji kao djecak od dvanćst godina eksploziju u obiteljskoj kuci, a zatim napusta Banja Luku i trajno se nastanjuje u Hrvatskoj.

Odmah po dolasku u Zagreb prikljucuju se zboru "Navjestenje" i postaje clan grupe za koju sklada , svira i pjeva .Ucesnik je Uskrs festa koji se redovito odrzava u Dvorani Lisinski a redovito se mogu cuti i na Radio Mariji. Josip je takodjer i apsolvent na Elektrotehnickom fakultetu i pored svih tih obaveza uspijeva naci vremena za svoj duhovni rast i izricaj krscanina katolika.

Nadamo se da ce Josip uvijek ostati na ponos i diku svojim Lukendama kao i svima drugima koji raseljeni iz naseg kraja. Kroz duhovnu glazbu koju ova grupa izvodi mogu biti povezani jedni s drugima.

Josipe svako dobro u zivotu i radu i neka te prati Boziji blagoslov !

Hitova: 8925