Crkvene i Gajić za Svi Sveti

Kreirano: Ponedjeljak, 03 Studeni 2008 Napisao/la Josip Anušić

Crkvene / Gajić, 3.Studeni 2008. - Svake godine na ove dan Banja Luka ponovno postane gradom onih koji su rođeni u njoj. Tada najveći broj raseljenih dođe u obilazak grobalja i na njima grobova svojih najmilijih. Oko grobalja, po parkinzima grada, u dvorištima, na cesti sve postane šareno od različitosti tablica kojih je za vidjeti iz svih dijelova Europe. Na žalost, i ta dva dana mnogima se pretvore u jurnjavu jer su radi obići svoje pokojnike na svakom groblju gdje god koga imaju i tamo pronaći svećenika i dovesti ga do groba da izmoli molitvu "opjela", kako smo to navikli reći.

{mosimage}Uvijek je to iznova prilika da se sretne nekoga koga se nije dugo vidjelo. Prilika je to za buđenje uspomena vezanih za ove krajeve i događaje, bili oni ugodni ili neugodni, zažmiriti ne vrijedi, valja dalje poći naprijed trasom koju je odavno odredilo upravo ovo podneblje. {mosimage}

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

 

Hitova: 14904