Zvono i oltar za Ilinu u Kuljanima

Kreirano: Subota, 24 Srpanj 2010 Napisao/la Josip Anušić

Proslava blagdana sv. Ilije u kuljanima nje prenošena već je bila na sam dan, utorak 20. srpnja. Ove godine bilo je posebno svečano. Naime stigla su dva dara za ovo "malo" svetište sv. Ilije i bila su dva blagoslova: fra Dujo je danas blagoslovio zvono koje je kupio Josip Relja sin Franje, i blagoslovio je drveni oltar koji je napravio i donio Anto Rendulic i njegov sin Danijel. Oba dara su od Kuljančana koji su odselili izvan BiH, oni koji su ostali zahvalni su da se ljudi u iseljeništvu sjete, obiđu i daruju svoje svetinje i podižu od zaborava. Na kraju svi su se počastili i ostali još dugo u hladu poznatih starih hrastova u Jakobašićima.

 

Hitova: 18603

OVDJE SU:

Imamo 109 gostiju i nema članova online