Petrov proslavljen na Gajiću

Kreirano: Nedjelja, 27 Lipanj 2010 Napisao/la Josip Anušić

Kako je već red, na Gajiću je proslavljen blagdan sv. Petra i Pavla kod istoimene kapelice u groblju. Sam blagdan pada na utorak (29.6.) ali je sama proslava prenesena na nedjelju bližu blagdanu zbog svih onih koji dolaze sa strane iz daleka. Tako je bilo i ove godine, došlo je nekoliko obitelji iz Hrvatske. Hodočasnici su došli u lijepo očišćeno groblje i sve je bilo uredno i dostojanstveno. Za to su zaslužni župnik fra Dujo i vjernici koji su uz njega u župi. Samo koji dan ranije groblje je sličilo na livadu, šikaru ili što već. Nikakvo čudo jer nakon ovako kišnog proljeća vegetacija naglo buja i svuda se širi. Naš župnik i još sedam župljana, nekoliko dana ranije ušli su u groblje s kosama, trnokopima, krampovima, motikama i očistili groblje. I tako taj dio posla uvijek uradi uglavnom isti sastav.

Na misi je fra Dujo iznio jednu želju ili plan, pa ako je volja onih čiji su najmiliji ovdje ukopani, neka se i ostvari. Naime, na području župe sva groblja imaju zvono. Groblje Gajić je još jedino ostalo "gluvo". Ovim putem, preko nazočnih vjernika bivših župljana koji su sada raseljeni tko zna gdje i preko ovih redaka teksta, župnik fra Dujo Ljevar poziva na akciju prikupljanja novaca potrebnih za zvono  da se postavi u groblje. Dostatno bi bilo zvono od 20-tak kilograma koje košta oko 500€ u ljevaoni u okolici ZG. Prijevoz će osigurati župnik. Javite jedni drugima. Malo je teško odrediti osobu koja bi prikupljala od svih taj novac i onda kupila zvono ili da se ovoga ljeta prikupljenoa uruči župniku.

 

Hitova: 17771

OVDJE SU:

Imamo 78 gostiju i nema članova online