Jedan prvopričesnik

Kreirano: Subota, 25 Srpanj 2009 Napisao/la Josip Anušić

Barlovci, 19. srpnja 2009. Župa sv. Vida primila je ove godine jednog dječaka zajedništvu i oko stola Gospodnjega. Župa preko mladih živi i ima svoj pogled u budućnost. Ovogodišnji prvopričesnik Damir stajao je sam gdje je u godinama prije rata stajalo i po stotinu djece. Župa je tada, a i sada, pokrivala područje koje spadaju u upisno područje dviju velikih škola Zalužani i Dragočaj, tako da ne iznenađuje tadašnja velika brojka koliko iznenađuje sadašnji samo jedan prvopričesnik. Hvala Bogu i na ovom daru, da župa ima svečanost podjele Prve pričesti, makar i jedne. Da je devedesetih bilo kako to govori ime našeg prvopričesnika, veliko DA - MIRU, on danas nebi bio usamljen, već bi oko sebe imao na desetine prijatelja i prijateljica. Bog ga blagoslovio i da njegove stope, kao i njegove majke, braće i sestara, vodi uvijek putem ljubavi Kristove koji je Put, Istina i Život.

 

 

Hitova: 14502

OVDJE SU:

Imamo 93 gosta i nema članova online