Web stranice Petrićevac

Kreirano: Subota, 21 Lipanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Prije tri dana, 18. lipnja 2008. u cyber svijetu pojavila se nova destinacija koja se odazivan na klik pod imenom www.samostan-petricevac.org . Moram priznati, a nadam se da ćete se i vi složiti dragi čitatelji, da je već dugo očekivan ovakav istup sjedišta naših "ujaka". Informatički svijet već nekoliko godina koristi uzrečicu: "tko nije na internetu, taj i ne postoji". Osnivaču i uredništvu želimo puno uspjeha, skladnog rada, obnavljanje i stvaranje starih prijateljstava s iseljenom "župom". Da budu prava veza bivšim župljanima, ali i mjesto gdje će moći naći inforamcije iz života ove župe i samostana svi oni kojima je "Dudić" još uvijek interesantan (kao nama na barlovci-zupa.org).

Samostan Petrićevac se otisnuo u vode interneta baš u ovaj trenutak iz nekoliko razloga:

  • skoro započinjanje gradnje nove crkve,
  • otvaranje Caritasova doma za brigu o starijim i bolesnim osobama,
  • obilježavanje malog jubileja, 5 godišnjica Papinog posjeta Banjoj Luci i ovom samostanu,
  • nastojanje oko otvaranja još nekih sadržaja na samostanskim dobrima.

Ovo su samo neki od kapitalnih razloga otvaranja ovakvog web odredišta, ili bolje rečeno, mjesta susretanja Samostana sa svijetom.

 

Hitova: 15459

OVDJE SU:

Imamo jedan gost i nema članova online