Web stranice Petrićevac

Kreirano: Subota, 21 Lipanj 2008 Napisao/la Josip Anušić

Prije tri dana, 18. lipnja 2008. u cyber svijetu pojavila se nova destinacija koja se odazivan na klik pod imenom www.samostan-petricevac.org . Moram priznati, a nadam se da ćete se i vi složiti dragi čitatelji, da je već dugo očekivan ovakav istup sjedišta naših "ujaka". Informatički svijet već nekoliko godina koristi uzrečicu: "tko nije na internetu, taj i ne postoji". Osnivaču i uredništvu želimo puno uspjeha, skladnog rada, obnavljanje i stvaranje starih prijateljstava s iseljenom "župom". Da budu prava veza bivšim župljanima, ali i mjesto gdje će moći naći inforamcije iz života ove župe i samostana svi oni kojima je "Dudić" još uvijek interesantan (kao nama na barlovci-zupa.org).

Samostan Petrićevac se otisnuo u vode interneta baš u ovaj trenutak iz nekoliko razloga:

• skoro započinjanje gradnje nove crkve,
  • otvaranje Caritasova doma za brigu o starijim i bolesnim osobama,
  • obilježavanje malog jubileja, 5 godišnjica Papinog posjeta Banjoj Luci i ovom samostanu,
  • nastojanje oko otvaranja još nekih sadržaja na samostanskim dobrima.

Ovo su samo neki od kapitalnih razloga otvaranja ovakvog web odredišta, ili bolje rečeno, mjesta susretanja Samostana sa svijetom.

Imamo 77 gostiju i nema članova online