Nekrolog za pok. Ivo Batković

Kreirano: Ponedjeljak, 11 Lipanj 2012 Napisao/la Josip Anušić

Ivo Batković, živio ispod sintetika. Sa suprugom Jozefinom stekao dvoje djece, Mirjanu i Augusta. Umro je 6.6.2012. u svojoj 72.oj godini života nakon moždanog udara, a sahranjen je 11.6.2012.  na groblju Novo Čiče u Velikoj Gorici. Pred velikim brojem prijatelja i rodbine iz Banje Luke, kao i novih susjeda iz Velike Gorice, pročitan je slijedeći nekrolog kojeg je napisao Josip Lipovac:
       >>> Naš Ivo je rođen 1940. U selu Ramići, kod Banje Luke od majke Jele i oca Augusta. S nepune četiri godine ostao je bez oca s tek rođenom sestrom Mirom i majkom koja je imala 22 godine. U ranoj mladosti pod jako teškim uvjetima morao je preuzeti odgovornost da prežive gladne i teške godine poslije rata. Stečene radne navike ostale su mu do kraja života. U današnje vrijeme kada smo svjedoci da ljudi sve manje imaju razumijevanja, ljubavi i vremena jedni za druge neopisivo je teško izgubiti čovjeka koji je imao i razumijevanja i ljubavi i vremena za svoje bližnje.
Naš dragi Ivo nije imao neprijatelja a imao je puno prijatelja.
Bio je spreman svakome pomoći, svakoga saslušati i svakome i na radost I na žalost otići. Do svog zadnjeg dana imao je volje za život i rad, pa je tako i u bolnici smišljao šta će raditi kad đođe doma.
I rekao je da će prvo posaditi četiri stabla trešnje za svojih četvero unuka.

 

Kad razmišljamo o Ivi pokušavamo ga uporediti s drugim ljudima da vidimo u koju bi ga grupu svrstali.

Onda shvatimo da nema puno takvih ljudi da je naš dragi Ivo bio jedinstven i dobar u svakoj kategoriji.

Bio je dobar suprug, požrtvovan otac, pažljiv deda, brižan brat, vjeran prijatelj, pošten susjed i omiljeni rođak.

Završivši svoj ovozemni život, iznenada i prerano, ostavio si veliku prazninu i nenadoknadiv gubitak u životima svoje obitelji.

Ali to ne znači da ćeš brzo pasti u zaborav, živjet ćeš vječno u našim srcima, mislima i sjećanjima.

Tvoj život i lik nam svima treba poslužiti kao inspiracija, jer si bio veliki čovjek a u isto vrijeme skroman i jednostavan.

Ali znajući Tebe ako ovo slušaš bilo bi ti neugodno zbog svih pohvala pa bi sa svojim srdačnim osmjehom rekao:

“De te Vi ljudi skratite govore, ajte nešto pojest i popit, pa u nove radne pobjede.“

Dragi Ivo, hvala Ti na svemu i do našeg ponovnog susreta u vječnosti, počivaj u miru Božjem, jer samo je u Bogu mir dušo moja, samo je u Njemu spasenje.

Vole Te Tvoja obitelj, rodbina i prijatelji!

Hitova: 20208

OVDJE SU:

Imamo 445 gostiju i nema članova online